Aktualności

Oświadczenie burmistrza Marka Długozimy w sprawie doniesień prasowych o kandydowaniu na posła w zbliżających się wyborach parlamentarnych


W ostatnich kilku tygodniach wielokrotnie - tak w prasie o zasięgu regionalnym jak i lokalnym - pojawiały się informacje na temat mojego potencjalnego kandydowania w zaplanowanych na październik wyborach parlamentarnych.

W związku z tym, wychodząc z założenia, że mieszkańcom naszej gminy należy się pełna wiedza w tym zakresie poniżej przedstawiam moje stanowisko.

(Kliknij w więcej, by przeczytać całość)

 

więcej


Trzebnicka Straż doposażona


rozmiar: 5,81 KB 
pobrań: 995 
data: 2015-08-03 13:46:37We wtorek 29 lipca na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, odbyły się uroczystości związane z przekazaniem nowego pojazdu lekkiego rozpoznawczo-ratowniczego Mitsubishi L200, z przeznaczeniem na potrzeby szybkiego reagowania Powiatowej Straży Pożarnej.

więcej


Rozwój sołectw Gminy Trzebnica postępuje - dwie kolejne miejscowości z nowoczesnymi świetlicami


rozmiar: 6,26 KB 
pobrań: 2373 
data: 2015-07-31 13:12:43Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej świetlic, którymi już niebawem cieszyć się będą mieszkańcy Nowego Dworu oraz Kuźniczyska. Zwycięską ofertę złożyła firma Project and Design z Piaseczna. Będą to kolejne miejsca integracji w dynamicznie rozwijających się sołectwach Gminy Trzebnica, gdzie wciąż powstają nowe inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców.

więcej


Apteka uzupełni kompletną ofertę modernizowanej Gminnej Przychodni Zdrowia TCM ZDRÓJ


rozmiar: 4,96 KB 
pobrań: 3814 
data: 2015-07-29 11:39:06Trwa intensywny remont Gminnej Przychodni Zdrowia TCM ZDRÓJ. Stary budynek przychodni przeszedł termomodernizację, zadbano również o elewację, a na dachu pojawiły się energooszczędne solary, trwają też prace remontowe wewnątrz budynku. Nowa część przychodni wciąż pnie się do góry, kolejne piętra konstrukcji zaczynają przypominać spójną całość, która już w przyszłym roku w swych komfortowych wnętrzach przyjmie pierwszych pacjentów. Co ważne dla nich i dla mieszkańców, decyzją burmistrza, w zmodernizowanym ośrodku zdrowia znajdzie się również miejsce dla apteki.

więcej


Remont TCKiS dobiega końca! Gmina Trzebnica z Ośrodkiem Kultury na miarę własnego dynamicznego rozwoju! Fotorelacja


rozmiar: 3,47 KB 
pobrań: 6785 
data: 2015-07-23 12:40:56W Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu trwają intensywne prace budowlane dzięki którym już we wrześniu mieszkańcy Gminy Trzebnica zyskają komfortowy dostęp do szeroko rozumianej kultury. Sala widowiskowo-kinowa, sala konferencyjna Retro, nowoczesne pomieszczenia w których odbywać się będą zajęcia licznych sekcji, klubokawiarnia czy sale próby dla trzebnickich zespołów oraz Trzebnickiej Orkiestry Dętej – to tylko niektóre atuty zmodernizowanego budynku.

więcej


Chodnik pod przejazdem kolejowym w trosce o bezpieczeństwo przechodniów


rozmiar: 3,77 KB 
pobrań: 4978 
data: 2015-07-27 14:30:32Trwa budowa odcinka chodnika pod przejazdem kolejowym na ul. Armii Krajowej. Ta inwestycja ułatwi poruszanie się po tym terenie matkom z małymi dziećmi, poprawi także bezpieczeństwo przechodniów. Nowobudowany chodnik będzie łączony poprzez przejście dla pieszych z istniejącym chodnikiem na ul. Armii Krajowej.

 

więcej


Księginice z drogą do rozwoju


rozmiar: 4,82 KB 
pobrań: 5037 
data: 2015-07-27 13:25:09Trwa kompleksowy remont ul. Łabędziej w Księginicach, dzięki któremu, ta część miejscowości zyska na atrakcyjności – ułatwi on dojazd do działek budowlanych i zapewne zachęci kolejnych mieszkańców do osiedlania się w tym malowniczo położonym sołectwie. Obecnie trwają roboty związane z korytowaniem i utwardzaniem podłoża. Prace prowadzi „Przedsiębiorstwo Drogowe Zbigniew Ziajka” z Wrocławia. W kolejnych etapach rozwoju infrastruktury drogowej planowana jest również budowa nowego chodnika, który połączy Trzebnicę z Księginicami. W tej sprawie burmistrz Marek Długozima prowadzi rozmowy z GDDKiA, ponieważ docelowo planowane jest, aby to zadanie przejęła na siebie Gmina.

więcej


Perkusja i puzon wśród nowych instrumentów w Szkole Muzycznej


rozmiar: 3,94 KB 
pobrań: 6114 
data: 2015-07-24 14:24:19Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z firmą M.Ostrowski sp.j. na zakup i dostawę instrumentów muzycznych do Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza. Podpisanie odbyło się 23 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy. Umowa ta jest kolejnym etapem rozwoju szkoły. Już niebawem do placówki zostaną dostarczone m.in. trąbki, akordeony, skrzypce, gitary, ksylofon, wiolonczela, puzon i instrumenty perkusyjne oraz wiele innych instrumentów.

więcej


Skatepark w Księginicach


rozmiar: 3,97 KB 
pobrań: 4283 
data: 2015-07-28 14:03:02Skatepark w Księginicach prawie gotowy. W czwartek teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima wraz z przedstawicielami Wydziału Techniczno-inwestycyjnego oraz panią sołtys Barbarą Marią Ciepluch. Inwestycje wykonuje firma Free Kids.

więcej


Dworzec autobusowy w myśl idei „Parkuj i Jedź” oraz Inkubator Przedsiębiorczości już niebawem w Gminie Trzebnica!


rozmiar: 20,48 KB 
pobrań: 10163 
data: 2015-07-16 14:32:56Gmina Trzebnica od 2006 roku przechodzi dynamiczny rozwój, który widoczny jest na każdym kroku -  od nowoczesnego Parku Wodnego ZDRÓJ, przez remont Ratusza i okolic Rynku, nową siedzibę Szkoły Podstawowej nr 2, utworzenie Szkoły Muzycznej, zrewitalizowane tereny stawów i Lasu bukowego, aż po odnowiony budynek stacji kolejowej i wznowienie transportu na linii Trzebnica – Wrocław. Wszystko to z myślą o mieszkańcach, którzy już niebawem zyskają kolejne udogodnienie w postaci nowego dworca autobusowego! Co więcej, dworzec ten będzie ulokowany na terenie wspomnianej stacji kolejowej, powstanie tam także parking. Dzięki temu już niebawem zarówno mieszkańcy gminy jak i ościennych miejscowości (nie dysponujący takimi rozwiązaniami komunikacyjnymi), będą mogli korzystać z kompleksowego węzła komunikacyjnego, wykonanego zgodnie z ideą „Parkuj i Jedź” (z ang. „park and ride”). Wyremontowana zostanie również ul. Kolejowa.

więcej

idź do strony: 123«»126127128»
pozycja: 1-10 z 1278 pozycji na stronę: 
 
© 2007 Urząd Miejski w Trzebnicy
ostatnia modyfikacja: 2015-08-04 12:03:06